Ztráty a nálezy »

Užitečné odkazy »

Napsali o nás »

Hasičská soutěž (22.5.2010)

V sobotu 22.května 2010 přivítal starosta SDH Bošovic Daniel Fošum a starosta obce Čížové Roman Čarek na fotbalovém hřišti v Čížové hasiče, hasičky a další příznivce hasičského sportu. O pohár starosty a Pohár okrsku pořádaný SDH Bošovic přijeli bojovat hasiči z Čížové, Pamětic , Vráže, Zlivic, Bošovic a ženy - hasičky z Čížové, Vráže, Zlivic a Bošovic.

Jak má vypadat správný hasičský útok všem předvedly děti z Pamětic. Odměnou za jejich výkon jim byl nejen bouřlivý potlesk, ale i medaile pro každého mladého hasiče.

Příklad z dětí si nevzali muži z Vráže, kterým se sice útok povedl, ale někam se jim ztratila voda… Potom už se tvrdě bojovalo o každou setinu sekundy. Nejrychlejší byli muži ze Zlivic - 31,57s. Ani ženy se nenechaly zahanbit a snažily se, seč jim síly stačily. Časem 38,28s získaly pohár ženy z Bošovic. Radost jejich i všech jejich dětí neměla konce.

Vyvrcholením odpoledne byl závod štafet. Hasiči Zlivic a Čížové postavili dokonce po 2 mužstvech! Zde ukázali zlivičtí hasiči, že sobotní odpoledne patřilo jim. Vyhráli oba zlaté poháry.

Dík za příjemné odpoledne patřilo nejen pořádajícím i soutěžícím hasičům a jejich příznivcům, rozhodčím a jejich dětským pomocníkům, ale i přátelům, kteří zajišťovali občerstvení. Zvláštní poděkování patří speciálním kurýrům, kteří přinášeli pravidelné zprávy o stavu důležitého hokejového utkání na mistrovská světa.

Se soutěžícími se rozloučili nejen oba starostové, ale i sluníčko a odjezd už doprovázel déšť.