Obec Čížová
Obec Čížová
Jihočeskou vesnicí roku 2010 se stala Čížová na Písecku

Aktuality »

Územní studie »

Územní plán Čížová »

Dotace »

Volby do EU parlamentu 2024 »

Elektronická úřední deska »

Ztráty a nálezy »

Užitečné odkazy »

Napsali o nás »

Jihočeskou Vesnicí roku 2010 je Čížová (29.6.2010)

První místo v krajském kole soutěže Vesnice roku 2010 získala obec Čížová na Písecku. Výsledky soutěže dnes sdělil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a desetičlenná hodnotící komise na tiskové konferenci.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 31 jihočeských obcí. Druhé místo získal městys Borotín na Táborsku a třetí skončily obce Řepice na Strakonicku a Mojné na Českokrumlovsku. S prestižní cenou je spojená i finanční odměna. Vítěz obdrží 90 tisíc korun, vesnice na druhém místě se může těšit na 60 tisíc a třetí na 30 tisíc korun. Obce, které letos získaly v soutěži ocenění, budou v příštím roce zvýhodněny při žádostech o finance z Programu obnovy venkova.

Výsledek soutěže překvapenému starostovi vítězné obce Romanu Čarkovi sdělil hejtman Zimola telefonicky přímo z tiskové konference. „Je to pro nás nesmírný úspěch. Chci poděkovat hodnotící komisi a Jihočeskému kraji, že ocenily naší práci. Dík patří také spoluobčanům a partě nadšenců, kterou tady za sebou mám a která by pro Čížovou dýchala. V takovém prostředí je radost pracovat," zhodnotil úspěch v soutěži starosta Čarek.


Slavnostní vyhlášení výsledků "VESNICE ROKU 2010 - JIHOČESKÝ KRAJ" (28.8.2010)

28.8.2010 proběhlo v Čížové slavnostní vyhlášení výsledků Jihočeského krajského kola soutěže "VESNICE ROKU 2010 - JIHOČESKÝ KRAJ" V POVČížová soutěží v krajském kole Vesnice roku 2010 (25.6.2010)